Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Produktów: 0 0,00 zł

Koszyk jest pusty

Ilość:

Suma: 0,00

Uwaga! Zakupów poniżej 100zł nie dowozimy. W takim przypadku możliwy jest tylko i wyłącznie odbiór osobisty w Dąbrówce

STEWIA ZAMIAST CUKRU

Stewia to roślina o wyjątkowo słodkich liściach. Pochodzi z Ameryki Południowej i wykorzystywana jest tam od setek lat jako naturalny słodzik i lekarstwo. Współczesne badania potwierdzają, że stewia jest bezpiecznym zamiennikiem cukru i ma korzystne działanie przy nadciśnieniu i cukrzycy. Liście stewii zawierają około 10% glikozydów stewiolowych, które są 300razy słodsze od cukru. Sama roślina jest więc około 30 razy słodsza od cukru. Glikozydy stewiolowe to cząsteczki składające się z glukozy i innej niecukrowej substancji (zwanej aglikonem). Glukoza obecna glikozydach pobudza receptory słodkiego smaku na języku, wywołując wrażenie słodkości.

Glikozydy stewiolowe nie są trawione, więc nie dostarczają kalorii. W przewodzie pokarmowym, rebaudiozydy są metabolizowane do stewiozydu. Następnie steviozyd jest rozkładany na glukozę i stewiol. Uwolniona glukoza jest wykorzystywana przez bakterie jelitowe i nie jest wchłaniana do krwiobiegu. Stewiol nie jest trawiony i zostaje wydalony.

Korzyści płynące ze stosowania stewii:

  • Nie powoduje próchnicy zębów

  • Bezpieczny dla sylwetki

  • Nie podnosi poziomu cukru we krwi, może być używana przez diabetyków

  • Jest bezpieczna dla osób chorych na fenyloketonurię (PKU)

  • Jest nieszkodliwa – została przetestowana na zwierzętach i jest używana przez ludzi od wielu lat bez niepożądanych efektów

Witryna stworzona na platformie